Gmina i miasto Biała Piska

Tereny Gminy Biała Piska obfitują w miejsca całorocznego wypoczynku. Dla osób aktywnych przygotowane są szlaki rowerowe, piesze oraz konne. Gmina od lat znana jest z kultywowania tradycji, jaką jest organizowanie dożynek. W samej Białej Piskiej można odwiedzić takie zabytki jak : kościół barokowy pw. św. Andrzeja Boboli, wybudowany w latach 1756-1763, wieża z 1832 r., wzniesiona według projektu K.F. Schinka. Ołtarz główny z XVII w., Ratusz z początku XX w. oraz zabudowa małomiasteczkowa z przełomu XIX i XX w. W okolicach miejscowości Długi Kąt znajdują się kręgi kamienne w „Świętym gaju Galindów”, natomiast we wsi Mikuty według legend znajduje się odciśnięty w kamieniu ślad stopy wodza Galindów- Izegusa. Warto również poświęcić wolny czas na spacer historycznym „Szlakiem Ułańskim”, na trasie którego znajdują się bunkry wojenne z okresu II wojny światowej.