Na Styku Kultur – folkowe spotkanie w Starostwie

24.06.2022

Na Styku Kultur – folkowe spotkanie w Starostwie

Na Styku Kultur - Mazurski Międzynarodowy Festiwal Folkowy w Powiecie Piskim

Przedstawiciele zespołów Folklor Sable Istanbul Yeditepe Halk Oyunlari Dernegi z Turcji oraz Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Przodkowianie” gościli w piątek, 24 czerwca w Starostwie Powiatowym w Piszu. 

Spotkanie z reprezentującym Zarząd Powiatu Piskiego dr Waldemarem Brendą oraz Beatą Sokołowską – Burmistrz Gminy Biała Piska związane było z rozpoczynającym się Mazurskim Międzynarodowym Festiwalem Folkowym „Na Styku Kultur”, którego współorganizatorem jest m.in. Starostwo Powiatowe w Piszu. 

Folkowy Festiwal, który będzie odbywał się w trzech lokalizacjach Powiatu Piskiego – w Białej Piskiej, Karwiku k/Pisza oraz Rucianem Nidzie jest doskonała płaszczyzną do wymiany doświadczeń, poznania innych kultur i nawiązania przyjaźni. Zarówno dla dalekich gości z Turcji jak i tych nieco bliższych z sąsiednich Kaszub, wizyta w Powiecie Piskim jest okazją do zaprezentowania swojej odmienności, lokalnego właściwego danej kulturze kolorytu oraz udowodnienia, iż kultura łączy wszystkich niezależnie od pochodzenia i wieku. 

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym wysoce kulturalnym wydarzeniu, które pozwoli każdemu dotknąć i obcować innych, mniej i bardziej odmiennych tradycji, zwyczajów i folkloru.