Jubileusz ćwierćwiecza Zespołu Szkół Katolickich w Piszu.
Jubileusz ćwierćwiecza Zespołu Szkół Katolickich w Piszu.
Jubileusz ćwierćwiecza Zespołu Szkół Katolickich w Piszu.
Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jerzego Mazura otworzyła obchody 25 - lecia Zespołu Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu. Ćwierć wieku to szmat czasu. Trudne początki tworzenia placówki wspominano z sentymentem podczas uroczystej akademii. Dziś nikt nie miał wątpliwości, że było warto.
W obchodach jubileuszu udział wzięli księża piskich parafii, społeczność szkolna oraz liczne grono znamienitych gości. Uroczystość otworzyła obecna dyrektor szkoły, Kamila Szymanowska, która na tę okazję przygotowała specjalne przemówienie. O historii szkoły, a zwłaszcza o pierwszych, trudnych latach jej tworzenia, mówiła również pierwsza dyrektor, Wiesława Jankiewicz, zarządzająca placówką przez dwie dekady.
Podziękowania i gratulacje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i funkcjonowania szkoły, złożył również Starosta Piski Jerzy Małecki. Starosta wspomniał, że ćwierć wieku działalności szkoły stanowi piękne świadectwo wierności wartościom głoszonym przez Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego.