Nowoczesny sprzęt komputerowy dla szkół Powiatu Piskiego.

16.03.2026

Nowoczesny sprzęt komputerowy dla szkół Powiatu Piskiego.

Laptopt, cyfryzacja, szkoły

Nowoczesny sprzęt komputerowy dla szkół Powiatu Piskiego.

Ponad 350 sztuk laptopów, tabletów i laptopów przeglądarkowych trafiło do dyspozycji uczniów szkół Powiatu Piskiego. Doposażenie, to efekt umowy podpisanej przez Skarb Państwa, Ministerstwo Cyfryzacji i Powiat Piski.

 Szkoły Powiatu Piskiego  w nowoczesny sprzęt komputerowy wzbogaciły się  w  ramach realizacji Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO. Doposażenie placówek jest efektem umowy o nieodpłatnym przekazaniu wyposażenia, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Cyfryzacji (reprezentowanym przez NASK-PIB) a Powiatem Piskim.

Do dyspozycji uczniów oddano łącznie 353 nowoczesne urządzenia, w tym:
•    187 laptopów – do wszechstronnych zadań edukacyjnych;
•    108 tabletów – wspierających mobilność i interaktywną naukę;
•    58 laptopów przeglądarkowych (typu Chromebook) – idealnych do pracy w chmurze.
Sprzęt będzie wykorzystywany zarówno podczas zajęć stacjonarnych, jak i w ramach rozwijania umiejętności pracy zdalnej, pomagając w pełnej realizacji programów nauczania.

Inwestycja w przyszłość: AI i STEM
To jednak nie koniec zmian. W najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja szkolnych sieci LAN oraz tworzenie specjalistycznych przestrzeni badawczych:
1. Laboratoria Sztucznej Inteligencji (AI) – wprowadzające uczniów w świat najnowszych technologii.
2. Pracownie STEM – laboratoria nauk przyrodniczych, technologicznych, inżynieryjnych i matematycznych.
3. Specjalistyczne warsztaty:
- 4 pracownie projektowania i prototypowania;
- 1 pracownia konstruowania robotów;
- 3 pracownie przyrodnicze.

Dzięki tym inwestycjom młodzież z Powiatu Piskiego  zyska dostęp do narzędzi pozwalających na praktyczną naukę programowania, robotyki oraz przeprowadzanie zaawansowanych doświadczeń naukowych.