06.07.2021

Znamy finalistów konkursu wiedzy o prawie

Logotyp Starostwa Powiatowego w Piszu na szarym tle

21 czerwca 2021 r. w siedzibie Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przeprowadzono finał konkursu wiedzy o prawie. W finałowych zmaganiach udział wzięło 12 uczniów szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego, uprzednio wyłonionych w eliminacjach.

Wśród finałowej dwunastki znaleźli się uczniowie z liceów ogólnokształcących w Olsztynku, Giżycku, Olsztynie i Piszu. Z powiatu piskiego zakwalifikowało się do finałowych zmagań aż trzech uczniów. Najlepsza okazała się Kinga Grygorowicz, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu, zdobywając pierwsze miejsce.

Poziom eliminacji był wysoki: aby zakwalifikować się do kolejnego etapu, w eliminacjach należało uzyskać nie mniej niż 27 punktów na 30 możliwych do zdobycia.

W I etapie konkursu uczestniczyło ponad 40 uczniów szkół średnich. Podobnie jak w pierwszym etapie, również w finale uczniowie zmierzyli się z niełatwym testem wiedzy na temat Konstytucji RP.

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie, bez względu na zajęte miejsce.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom ich przygotowującym za podjęcie wyzwania.

Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” w ramach umowy z Powiatem Piskim realizuje zadanie publiczne „Prowadzenie punktu przeznaczonego na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu piskiego w 2021 r.”. Wskazane działanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości przekazanych Fundacji przez Powiat Piski i przy wsparciu organizacyjnym Powiatu Piskiego.

Konkurs wiedzy o prawie został zorganizowany i przeprowadzony w ramach działań z zakresu edukacji prawnej na podstawie ww. umowy.

Fotografie: Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych”