Zespół Regionalny „Jasieniczanka” Cieszyn w piskim starostwie

Hej tam w dolinie

Hej tam przy młynie

Kandy we wodzie słonko się skrzy

Piskie starostwo odwiedził Zespół Regionalny "Jasieniczanka" z Jasienicy w województwie śląskim.

Zespołowi towarzyszył Wójt Gminy Jasienica p. Janusz Pierzyna. Krótkie, aczkolwiek intensywne spotkanie było okazją do rozmów pomiędzy Starostą Piskim Andrzejem Nowickim i Przewodniczącą Rady Powiatu Pisz Ireną Jatkowską, a wójtem Januszem Pierzyną nt. ewentualnej współpracy obu samorządów, również na polu kultury.

Zwieńczeniem wizyty był występ wokalny Zespołu.

I my tam byliśmy, miód i wino piliśmy, a kto nie miał okazji, tego zapraszamy na Spotkanie u Jana – X Międzynarodowy Jarmark Św. Jana w Piszu. Będzie można posłuchać ludowych przyśpiewek, również w wykonaniu Zespołu Regionalnego "Jasieniczanka". W programie wiele atrakcji.

To już dziś, 25 czerwca, plac przy kościele przy ul Trzcinowej w Piszu.

Organizator wydarzenia: Piskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury – MAZURIA. Współorganizator: Powiat Piski.