04.11.2021

Zespół ds. Ekonomii Społecznej Powiatu Piskiego - AKTUALIZACJA!!!

Spotkanie Zespołu ds. Ekonomii Społecznej Powiatu Piskiego

Szanowni Państwo, 
 
W związku z wzrastającą liczbą chorych na Covid-19 i w trosce o komfort i zdrowie wszystkich uczestników, chciałabym poinformować, że nasze wtorkowe spotkanie zespołu ds. ekonomii społecznej z ekspertką – p. Anną Chmielewską odbędzie w trybie on-line za pośrednictwem platformy ZOOM w godz. 13:00-16:00 (16.11.2021).
 
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/3780231339

 
Uwagi techniczne:
 
1. W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze spotkania należy posiadać urządzenie (zalecamy komputer lub laptop) z dostępem do Internetu, wbudowaną kamerą, sprawnym mikrofonem i głośnikami. Spotkanie będzie prowadzone w formie aktywnej, dlatego zalecamy sprawdzenie kamery, mikrofonu i głośników przed szkoleniem.
2. Aby zalogować się na platformę ZOOM należy na około 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia kliknąć w link przesłany powyżej i postępować zgodnie z instrukcją logowania (w załączniku).
3. Podczas logowania na szkolenie prosimy o podanie pełnego imienia i nazwiska. Ułatwi nam to weryfikację uczestników.
 
Spotkanie jest organizowane w ramach prac naszego Zespołu, jednak ma charakter otwarty, dlatego zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji wśród Państwa współpracowników jak również wśród instytucji/organizacji, które mogłyby skorzystać z wiedzy i doświadczenia ww. ekspertki.
 
 
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 502 596 136.
 

 

Szanowni Państwo, 

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Zespołu, tym razem z ekspertem p. Anną Chmielewską. Tematyka spotkania dotyczy bardzo aktualnego zagadnienia
i jednocześnie wyzwania przed jakim stoi Polska i samorządy lokalne w obliczu rosnącej liczby cudzoziemców przybywających na terenie naszego kraju. Dane ZUS z końca czerwca 2021 r. mówią o blisko 818,8 tys. zarejestrowanych obcokrajowców, a to oznacza wzrost o 35,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu z poprzedniego roku.
W związku z tym, w czasie spotkania pani Anna Chmielewska skupi się na praktycznych aspektach pracy z klientem cudzoziemskim, ustawowe zapisy „przełoży” na konkretne przykłady spraw, z którymi osoby mogą trafiać do OPS, PUP czy PCPR, przekaże z jakich zasobów warto korzystać podczas pracy z klientem cudzoziemskim oraz gdzie szukać wsparcia merytorycznego.


Spotkanie odbędzie się w dniu 16.11.2021 (wtorek) o godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym w Piszu, ul. Warszawska 1.


Główne zagadnienia :
1.    praktyczne informacje dotyczące zapisów obowiązujących ustaw, w tym  zapisów pobytowych, m.in. ochrona uzupełniająca, pobyt humanitarny
2.    praktyczne aspekty pracy z klientem cudzoziemskim
3.    perspektywa finansowa udzielania wsparcia.

Program spotkania w załączeniu.


Ekspert - p. Anna Chmielewska to członkini zarządu Fundacji Ocalenie, od 2018 r. koordynatorka Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie. Absolwentka nauk politycznych i arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Projekty skierowane do osób migrujących realizuje od 2009 r., początkowo jako wolontariuszka, a od 2015 r. jako pracowniczka Fundacji Ocalenie. Od 2008 r. związana z sektorem pozarządowym. Projektuje, realizuje i rozlicza działania edukacyjne, naukowe i społeczne. Trenerka - szkoli w obszarze migracji, uchodźctwa, praw człowieka, islamu, świata muzułmańskiego i arabskiego. 


Proszę o potwierdzenie mailowe na adres  aneta [dot] makowskaatadelfi [dot] pl udziału w spotkaniu do dnia 12.11.2021 do godz. 16:00.


 Dodatkowo podsyłam nagranie webinaru „Wsparcie obywateli państw trzecich, w tym migrantów, z EFS+ w Programach Regionalnych 2021 – 2027” – zachęcam do zapoznania się w celu poszerzenia swojej wiedzy, ponieważ ograniczony czas spotkania nie pozwoli nam na pełne wysycenie sporego zakresu tematycznego


http://ozrss.pl/nagranie-webinarium-pt-wlaczenie-spoleczne-w-programach-regionalnych-obszar-aktywnej-integracji/


Spotkanie ma charakter otwarty, bardzo proszę o przekazanie informacji osobom, które mogą być zainteresowane tą tematyką. W razie pytań służę pomocą pod wskazanym poniżej numerem telefonu. 


W sytuacji zmiany sytuacji epidemicznej w kraju, spotkanie przewidziane jest w formie on-line. W przypadku konieczności zmiany formuły spotkania na on-line, wszelkie instrukcje i link do spotkania udostępniony zostanie w dniu 16.11.2021 r. do godziny11:00
 

Pozostałe aktualności

Posiedzenie Zespołu ds Ekonomii Społecznej w Powiecie Piskim
27.09.2022

Spotkanie Zespołu ds. Ekonomii Społecznej w Powiecie Piskim

Warsztaty sieci BRANCHES
27.09.2022

BRANCHES: Lokalne systemy biogospodarki i energii…

I Indywidualno-Drużynowe Biegi Grunwaldzkie
27.09.2022

I Indywidualno-Drużynowy Bieg Grunwaldzki pamięci Wacława…

Wizyta gości z Niemiec w Starostwie Powiatowym w Piszu
21.09.2022

Jubileusz 30-lecia Piskiego Stowarzyszenia Niemieckiego…