22.07.2021

Stopnie nauczycieli mianowanych dla dwojga nauczycieli z powiatu piskiego

19 lipca 2021r. w Starostwie Powiatowym w Piszu odbyły się egzaminy dwojga nauczycieli szkół powiatowych na stopień nauczyciela mianowanego.

Dwoje nauczycieli: spośród grona pedagogicznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu oraz Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu przystąpiło do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego.

Siostra Joanna Jażdzewska (I Liceum Ogólnokształcące im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu) oraz Sebastian Hładun (Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu) zaprezentowali swój dotychczasowy dorobek związany z pracą w szkole oraz odpowiadali na pytania powołanych uchwałą Zarządu Powiatu w Piszu komisji egzaminacyjnych w składzie: Elżbieta Włodkowska, Teresa Buczyńska, Dariusz Charubin - eksperci, Grzegorz Wojnowski -przedstawiciel Kuratorium Oświaty, dr Waldemar Brenda - przedstawiciel Zarządu Powiatu w Piszu, Andrzej Zadroga - dyrektor I LO, Paweł Bazydło - dyrektor ZSZ z BP w Piszu oraz Sylwia Ożarowska - reprezentująca Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Egzaminy zakończyły się wynikiem pozytywnym. Dzięki znakomitemu przygotowaniu oraz zaprezentowaniu dotychczasowej pracy, obydwoje uczestniczący w egzaminach nauczyciele kontraktowi otrzymali stopnie nauczycieli mianowanych.

Gratulujemy!