25.08.2021

Rajd po krew

26 dni w trasie o długości 2000 km. 50 miejscowości i jeden szczytny cel – promocja idei krwiodawstwa. Taka właśnie idea przyświeca wyprawie Pana Janusza Kobyłki  z Lubartowa, który we wtorek (24 sierpnia) gościł w Starostwie Powiatowym w Piszu.

Kolejny rajd rowerowy Pana Janusza promujący ideę krwiodawstwa odbywa się trasą, którą wyznacza wyrysowana na mapie symboliczna kropla krwi. Podczas wizyty w Starostwie Powiatowym w Piszu niecodziennego gościa podjął Marek Wysocki Wicestarosta Piski wraz z Jerzym Tańculą pracownikiem starostwa i zarazem wieloletnim honorowym krwiodawcą. Podczas spotkania poruszono przede wszystkim tematy związane z krwiodawstwem i krwiolecznictwem. Jak podkreślał Marek Wysocki Wicestarosta Piski, krwiodawcy z terenu naszego powiatu niezmiennie cieszą się wsparciem oraz estymą samorządu powiatowego, który stara się wspierać ich działania.

Krótkie spotkanie zakończono pamiątkową fotografią, po czym Pan Janusz ruszył w dalszą szczytną podróż.