10.05.2023

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Marek Wysocki – Wicestarosta Piski wraz ze Zbigniewem Włodkowskim – Burmistrzem Orzysza uhonorowali uczestników powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się we wtorek, 9 maja w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Piszu. Spośród piętnastu uczestników w trzech kategoriach wiekowych, dziewięciu przeszło do rozgrywek finałowych, w których zmierzyli się z wiedzą pożarniczą w formie eliminacji ustnych. Zwycięzcy turnieju z każdej grupy wiekowej będą reprezentowali powiat piski na eliminacjach wojewódzkich w Olsztynie.

Klasyfikacja końcowa po rozgrywkach finałowych:

I grupa wiekowa (klasy I-IV szkół podstawowych):
Martyna Mieczkowska – Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach

II grupa wiekowa (klasy V-VIII szkół podstawowych):
Amelia Kozak – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):
Jakub Mazur – Zespół Szkół Katolickich w Piszu

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnych etapów konkursu!

Materiał: KP PSP Pisz