Ogłaszamy nabór do udziału w kursie przewodnika turystycznego "Mazuroznawca"

Nabór do udziału w kursie przewodnika turystycznego

Zapraszamy do udziału w Kursie przewodnika turystycznego „Mazuroznawca”. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Stowarzyszenia w Orzyszu, ul. Leśna 22. Program kursu obejmuje 64 godziny zajęć, w tym 52 godziny wykładów i 12 godzin wycieczek krajoznawczych.

Treści przekazywane uczestnikom kursu obejmują obszar regionu Mazur (powiaty: piski, mrągowski, szczycieński, ełcki). Kurs składa się z trzech modułów:

• historia regionu, najważniejsze wydarzenia, postacie, miejsca, gwara,
  •  współczesne Mazury, zagospodarowanie turystyczne regionu, atrakcje przyrodnicze i antropogeniczne,
  •  metodyka pracy przewodnika turystycznego i instruktora turystyki rowerowej oraz promocja działań i wydarzeń w social mediach i mediach tradycyjnych.

Kurs odbędzie się w miesiącach marzec-maj 2023. Udział w kursie jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów dojazdu na wykłady. Zgłoszenia należy dokonywać do 10 marca pisemnie na adres e-mail: biuroatlgd [dot] mazurskiemorze [dot] pl.

W zgłoszeniu obok danych osobowych i kontaktowych proszę podać motywację udziału w szkoleniu. Serdecznie zapraszamy.

"Szkolenie realizowane w ramach projektu pt. Turystyka rowerowa i inne atrakcje obszaru LGD "Mazurskie Morze" dla którego został złożony wniosek o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"