Najbezpieczniejsze polskie gospodarstwo rolne znajduje się w powiecie piskim!

wspólne zdjęcie laureatów

Od 18 lat organizowany jest w Polsce Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda a głównym organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W tym roku, wśród 906 gospodarstw uczestniczących w konkursie, pierwsze miejsce zdobyło gospodarstwo z Kotła Dużego w powiecie piskim, prowadzone przez Małgorzatę i Marka Borkowskich ! Z tego właśnie powodu możemy chyba stwierdzić, że uroczysta Gala XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne należała do Pisza !

Zorganizowana  29 września 2021 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, zgromadziła nie tylko wyróżnionych i nagrodzonych gospodarzy, ale również przedstawicieli najważniejszych instytucji i organizacji pozarządowych, dla których wieś i środowisko rolnicze stanowi główny kierunek działania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda oraz poseł na Sejm Jerzy Małecki. Wraz z innymi oficjelami wręczyli nagrody zwycięzcom, w tym również zdobywcom pierwszego miejsca - Małgorzacie i Markowi Borkowskim.

W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciel Zarządu Powiatu Piskiego dr Waldemar Brenda wraz z kołem gospodyń wiejskich „Stryjenki”, które zaprezentowały uczestnikom wyroby regionalnej kuchni  oraz zespołem ludowym „Drygalanki”, który pod kierunkiem Mariusza Trupacza uświetnił Galę swoim występem.

Gratulujemy Państwu Małgorzacie i Markowi Borkowskim zajęcia prestiżowego miejsca i zdobycia głównej nagrody w konkursie. To powód do dumy, że w naszym powiecie istnieje tak świetnie zarządzane gospodarstwo, bezpieczne i nowoczesne. To znakomity symbol perspektyw rozwojowych naszego rolnictwa!

Kierujemy również podziękowania do Pań z koła gospodyń „Stryjenki” oraz zespołu „Drygalanki”, które swoim udziałem nie tylko uświetniły wydarzenie, ale przede wszystkim przyczyniły się do promocji naszego powiatu.

autorzy zdjęć: Bogusław Nowakowski, Bogusław Bednarek