17.02.2023

Kształcenie dla przyszłości - wykorzystanie potencjału biznesu w edukacji zawodowej konferencja w Ełku

15 lutego 2023 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku dr Waldemar Brenda, dyrektor PZEASiP w Piszu, dyrektorzy szkół i placówek z Powiatu Piskiego wraz z nauczycielami pełniącymi funkcje doradców zawodowych uczestniczyli w konferencji „ Kształcenie dla przyszłości – wykorzystanie potencjału biznesu w edukacji zawodowej’. Konferencja objęta była honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, jej celem była popularyzacja modelu współpracy szkół technicznych i branżowych z pracodawcami i samorządem terytorialnym w celu tworzenia profili kształcenia zawodowego, adekwatnych do potrzeb lokalnego rynku pracy. Konferencja skierowana była do pracodawców, dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli doradztwa zawodowego i nauczycieli specjalistów. Było to wydarzenie hybrydowe, zakończenie konferencji odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku oraz w Stoczni Saxdor Sp.z o.o w Ełku.

Fot: Saxdor Shipyard Sp. z o.o.