02.09.2022

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Powiecie Piskim

W czwartek, 1 września, Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył w inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu. 

W Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu naukę rozpoczęło 8 klas pierwszych, w tym 12 uczniów z Ukrainy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego była także okazją do wręczenia stypendiów najlepszym uczniom. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Aleksandra Wesołowska oraz Eryk Owczarek. Stypendium Starosty Powiatu Piskiego trafiło natomiast do Mikołaja Wabicha, Kacpra Serwatko i Diany Walendzik.  

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych z Bieblioteką Pedagogiczną w Piszu na zasłużoną emeryturę przeszli Bożena Grigoruk, Danuta Iłeczko, Halina Michałowska oraz Elżbieta Gromadzka. 

Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył także w inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, gdzie m.in. naukę rozpoczęło 147 uczniów klas pierwszych. 

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piszu uczestniczyli także w inauguracjach nowego roku szkolnego 2022/23 w pozostałych placówkach. Marek Wysocki Wicestarosta Powiatu Piskiego odwiedził Zespół Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu. Dr Waldemar Brenda – etatowy członek Zarządu Powiatu Piskiego gościł tego dnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach oraz w II liceum Ogólnokształcącym w Piszu.  Andrzej Kurzątkowski – członek Zarządu Powiatu Piskiego uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 1 w Białej Piskiej, natomiast w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie w uroczystościach inaugurujących kolejny rok nauki udział wzięła Irena Jatkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Pisz . 

We wszystkich placówkach obok życzeń kierowanych do kadry pedagogicznej ,pracowników i przede wszystkim uczniów miało miejsce wręczenie Rocznych Stypendiów Starosty Piskiego. 

Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom oświaty, życzymy wzajemnej życzliwości oraz pozytywnego nastawienia każdego dnia pracy i nauki.  


Materiał: ZSZ Pisz, I LO w Piszu, ZSL w Rucianem-Nidzie, ZS nr 1 w Białej Piskiej
 

Pozostałe aktualności

Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w 41 rocznicę jego wprowadzenia
06.12.2022

PAMIĘTAMY

Galeria żywych obrazów - dzisiaj edycja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu
06.12.2022

Galeria Żywych Obrazów – X edycja

zdjęcie Pana Andrzeja Koltarskiego
02.12.2022

Zmarł wieloletni nauczyciel i wychowawca SOSW w Łupkach –…

Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Piszu
25.11.2022

Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie