19.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Zawodowej Zespół Szkół Zawodowych w Piszu

14 października oświata obchodziła swoje święto. W tym roku gospodarzem powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: Starosta Powiatu Piskiego Andrzej Nowicki, Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, członek Zarządu Powiatu Pisz dr Waldemar Brenda, proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela ks. Wojciech Kalinowski, pracownicy starostwa powiatowego w Piszu i jednostek podległych, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i placówek powiatu, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Paweł Bazydło, który m.in. wręczył nauczycielom naszej szkoły przyznane przez siebie nagrody za pracę z młodzieżą w roku szkolnym 2020/2021. Wiele miłych słów skierowali do zgromadzonych Panowie, Wojciech Cybulski, dr Waldemar Brenda i ks. Wojciech Kalinowski.

Jednak najbardziej emocjonalne było wystąpienie Starosty Andrzeja Nowickiego. Korzystając z okazji (a w ciągu ostatniego półtora roku nie było ich wiele), nie tylko wręczył swoje nagrody wyróżnionym nauczycielom i stypendia najlepszym uczniom, ale także, w szczególny sposób podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział w akcji niesienia pomocy poszkodowanym w tragedii, która wydarzyła się w naszym mieście 11 sierpnia. Życie stracił wówczas 14-letni Ernest Banach. Dowiedzieliśmy się, że zaangażowanie i bezinteresowna pomoc kilku osób być może pozwoliły uniknąć jeszcze większego nieszczęścia.

Psycholożki: Beata Bazydło, Anna Domżalska i Roksana Czarnecka, przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Monika Orłowska, a także trener żeglarstwa Grzegorz Bazydło otrzymali nie tylko okolicznościowe listy z podziękowaniami, ale także gromkie brawa od wszystkich zgromadzonych na uroczystości.

Po części oficjalnej zaprezentowano część artystyczną. W tym roku była to inscenizacja fragmentów ,,Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie było nietypowe. Jego pomysł narodził się w czasie przygotowań do Narodowego Czytania, które w naszej szkole odbywa się co roku. Uznano, że samo czytanie tej wspaniałej sztuki to za mało. Dodano więc scenografię (dbając o najdrobniejsze detale) i stroje, ale przede wszystkim grę aktorską. Skromną, ograniczoną do mimiki, gestu i pozy ciała, ale to wystarczyło, abyśmy się poczuli jak w prawdziwym teatrze. W role głównych bohaterów wcielili się uczniowie, ale przede wszystkim nauczycielki. Z oczywistych względów, należało skrócić tekst. Zdecydowano się na zagranie kilku najbardziej znanych scen. Ale to i tak wystarczyło, aby przekonać widzów, że dobra literatura nigdy się nie starzeje. Brawa były. Zasłużone!

Po akademii wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. I znów uczniowie i nauczyciele szkoły pokazali, co umieją. Goście byli wyraźnie zadowoleni. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów zawodowych, spełnienia marzeń, osiągnięcia celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania!
 

Materiał: ZSZ z BP w Piszu.

Pozostałe aktualności

Posiedzenie Zespołu ds Ekonomii Społecznej w Powiecie Piskim
27.09.2022

Spotkanie Zespołu ds. Ekonomii Społecznej w Powiecie Piskim

Warsztaty sieci BRANCHES
27.09.2022

BRANCHES: Lokalne systemy biogospodarki i energii…

I Indywidualno-Drużynowe Biegi Grunwaldzkie
27.09.2022

I Indywidualno-Drużynowy Bieg Grunwaldzki pamięci Wacława…

Wizyta gości z Niemiec w Starostwie Powiatowym w Piszu
21.09.2022

Jubileusz 30-lecia Piskiego Stowarzyszenia Niemieckiego…