29.08.2022

Brytyjscy Inżynierowie w SOSW Łupki

Brytyjska pomoc w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach

W piątek, 5 sierpnia, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. dr. Władysława Klementowskiego w Łupkach odbyło się spotkanie, na którym Dyrekcja wraz z panem dr. Waldemarem Brendą - członkiem Zarządu Powiatu Pskiego, podziękowali żołnierzom brytyjskim 29 Szwadronu 21 Pułku inżynierów za zaangażowanie i wykonane prace remontowe w korytarzu, klasopracowniach oraz pokojach internatu Placówki. Podziękowania skierowane były także do pana Norberta Wróblewskiego, prezesa firmy TAMA Farby-Lakiery Sp. z o.o. Hurtownia Budowlana, za przekazane farby i narzędzia wykorzystane do odświeżenia pomieszczeń, do pana Adama Radzewicza, który wspierał Ośrodek i pomagał w pozyskiwaniu materiałów, a także pani Sylwii Sitek-Bray – tłumaczki.
 
Zaproszeni goście rozpoczęli wizytę od obejrzenia pokazu umiejętności uczestników rodzinnego szkoleniowego obozu sportowego Szkoła Walk Kuma-De. Następnie zostali  oprowadzeni po placówce. Dowódcy wojskowi ocenili jakość prac żołnierzy wykonanych na rzecz  Ośrodka. 
 
Wyrażając wdzięczność za wspaniałą współpracę, dyrekcja wręczyła zaproszonym gościom piękne obrazy wykonane przez panią Dorotę Mieczkowską, nauczycielkę SOSW w Łupkach oraz lawendowe świeczki produkcji szkolnej (panie Monika Palczewska i Justyna Nowosielska-Chmielewska). 
 
Pan dr Waldemar Brenda przekazał upominki od Starostwa Powiatowego w Piszu i opowiedział historię miejscowości Łupki, która zaskoczyła słuchaczy. 
 
Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem. 
 
 Materiał: SOSW Łupki

Pozostałe aktualności

Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w 41 rocznicę jego wprowadzenia
06.12.2022

PAMIĘTAMY

Galeria żywych obrazów - dzisiaj edycja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu
06.12.2022

Galeria Żywych Obrazów – X edycja

zdjęcie Pana Andrzeja Koltarskiego
02.12.2022

Zmarł wieloletni nauczyciel i wychowawca SOSW w Łupkach –…

Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Piszu
25.11.2022

Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie