27.06.2023

Boiska Wielofunkcyjne na start

Boiska Wielofunkcyjne przy I LO w Piszu i ZSL w Rucianem Nidzie

Symboliczne wbicie łopaty zainaugurowało inwestycje w postaci budowy boisk wielofunkcyjnych przy I liceum Ogólnokształcącym w Piszu oraz Zespole Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie. Rozpoczęte w poniedziałek, 26 czerwca prace budowlane w przypadku obiektu sportowego przy Starostwie Powiatowym w Piszu stanowią kontynuację zrealizowanej 9 lat temu inwestycji – boiska piłkarskiego wraz z bieżnią lekkoatletyczną oraz infrastrukturą sportową. Już wówczas planowano zagospodarować niezagospodarowany plac pomiędzy I LO, a Budynkiem Starostwa Powiatowego w Piszu.

„Długo czekaliśmy na tę inwestycję i staraliśmy się o środki. Niestety do tej pory nie udało się nam ich zdobyć dopóki nie wprowadzono Polskiego Ładu. Program ten zagwarantował nam na budowę boisk prawie 4 mln zł.” Poinformował podczas inauguracji inwestycji Andrzej Nowicki – Starosta Piski. W symbolicznym rozpoczęciu inwestycji uczestniczyli także Jerzy Małecki – Poseł na Sejm RP, Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, dr Waldemar Brenda – Członek Zarządu Powiatu Piskiego oraz gospodarz obiektu Andrzej Zadroga – Dyrektor I LO w Piszu.

W ramach inwestycji powstaną:

I Liceum Ogólnokształcące w Piszu:
Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z elementami małej architektury, parkingiem naziemnym, wiatka śmietnikowa, piłkochwyty, trybuny. W tym:

• boisko do piłki ręcznej o wymiarach 40 m x 20 m;
  • 2 boiska do koszykówki o wymiarach 10,72 m x 20 m każde;
  • boisko do siatkówki o wymiarach 9 m x 18 m;
  • ogrodzenie – piłkochwyt o wysokości 4m dookoła całego boiska;
  • parking na 10 stanowisk;
  • droga dojazdowa;
  • trybuna – 100 miejsc w 4 rzędach.

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie:
Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, elementy małej architektury, piłkochwyty, trybuny, elementy infrastruktury do dyscyplin lekko atletycznych. W tym:

• boisko do piłki nożnej o wymiarach 60 m x 30 m;
  • boisko do piłki ręcznej o wymiarach 40 m x 20 m;
  • 2 boiska do koszykówki o wymiarach 15 m x 28 m każde;
  • 2 boiska do siatkówki o wymiarach 9 m x 18 m każde;
  • boisko do tenisa o wymiarach 23,78 m x 10,97 m;
  • ogrodzenie – piłkochwyt o wysokości 4 m dookoła całego boiska;
  • bieżnia poliuretanowa, 2 torowa o szerokości toru 1,22 m;
  • skocznia do skoku wzwyż;
  • skocznia do skoku w dal;
  • trybuny – 106 miejsc w 2 rzędach.

Materiał w TVP 3: