Sport to zdrowie – PMOS w Piszu zawsze to powie.

27 listopada 2021 roku w Hali Lega odbyły się VI LZS COP w TAEKWONDO OLIMPIJSKIM, czyli Otwarte Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Taekwondo Olimpijskim pod Patronatem Honorowym Burmistrza Olecka Karola Sobczaka. To kolejna impreza sportowa  w tym roku, w której udział wzięli wychowankowie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu oraz Piskiego Klubu Taekwondo.

Młodzi sportowcy po raz kolejny  wykazali się sprawnością i dobrym przygotowaniem.

Zdobyli łącznie 11 medali  w konkurencjach sprawnościowych i w walce (Kyorugi). Na podium  stanęli: Jakub Młynarczyk, Patrycja Borkowska, Alicja Bazydło, Hanna Pruchnik, Piotr Popławski i Maciej Popławski.

- Z radością patrzę na zapał i chęci do walki  wśród młodych ludzi. Nie ma nic lepszego niż sport i rozwój aktywności fizycznej. Nasi wychowankowie odnoszą sukcesy nie tylko w taekwondo, ale także w żeglarstwie i kajakarstwie. Mamy świetnych trenerów, opiekunów, a przede wszystkich wychowanków, którym się po prostu chce i to jest najważniejsze - mówi Stanisław Zduniak- trener i Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu.-

Od wielu lat zawodnicy i zawodniczki odnoszą sukcesy w regatach krajowych i międzynarodowych, reprezentując nasze miasto i region. W tym roku w Riva Del Garda we Włoszech nasi zawodnicy  Krystian Krysiak i Zofia Sienkiewicz zdobyli trzecie miejsce.

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu istnieje od ponad 60 lat krzewiąc sport i rekreację wśród dzieci i młodzieży z powiatu piskiego.

Jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego realizującą zadania wychowawczo-szkoleniowe w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie żeglarstwa regatowego, turystycznego, pływania oraz sportów walki.

Zapraszamy  dzieci i młodzież w wieku szkolnym z powiatu piskiego do bezpłatnego, aktywnego udziału w naszych zajęciach z zakresu żeglarstwa regatowego i turystycznego, pływania oraz sportów walki.

Zdjęcie: od lewej: Piotr Popławski, Maciej Popławski, Hanna Pruchnik, Alicja Bazydło, Patrycja Borkowska, Jakub Młynarczyk.

Materiał: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.