26.10.2023

II konferencja „Światowy dzień zdrowia psychicznego”

prelegenci

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji 25 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu odbyła się powiatowa konferencja poruszająca zagadnienia związane z szeroko rozumianym dobrostanem psychicznym.

To już drugie wydarzenie organizowane przez Powiat Piski z myślą o stworzeniu przestrzeni wymiany doświadczeń i inspiracji osób wspomagających uczniów w skutecznym mierzeniu się z różnymi wyzwaniami, jakie niesie współczesne życie szkolne i prywatne.

W konferencji wzięli udział nauczyciele, wychowawcy, psycholodzy, dyrektorzy i pracownicy jednostek gminnych i powiatowych z terenu powiatu piskiego, ełckiego i mrągowskiego oraz przedstawiciele kuratorium oświaty i ośrodka doskonalenia nauczycieli a także reprezentanci służb mundurowych oraz środowiska medycznego.

Powiat Piski reprezentowali starosta Andrzej Nowicki oraz wicestarosta Marek Wysocki, którzy dziękując dyrektorkom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piszu za wkład w przygotowanie wydarzenia, zgodnie podkreślili potrzebę intensywnych działań na rzecz wsparcia kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, w tym uczniów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Piski.

 

Pozostałe aktualności

Kondolencje dla p. Czesława Pieczyńskiego z powodu śmierci żony
23.02.2024

KONDOLENCJE Panu Czesławowi Pieczyńskiemu z powodu śmierci…

Ślubowanie kadetów w Liceum Ogólnokształcącym w Orzyszu
22.02.2024

Uroczyste ślubowanie kadetów

Szkolenie w zakresie współczesnych zagrożeń zdrowotnych dzieci i młodzieży
21.02.2024

Współczesne zagrożenia zdrowotne dzieci i młodzieży

82 rocznica utworzenia Armii Krajowej
16.02.2024

Upamiętnienie historii Armii Krajowej w 82. rocznicę…