Witamy!

SZANOWNI PAŃSTWO

Serdecznie witamy wszystkich na nowej stronie Starostwa Powiatu Piskiego. Mamy nadzieję, że nowa strona powiatu odpowiadała będzie duchowi czasu i umożliwi Państwu lepszy dostęp do informacji. Liczymy, że będziecie Państwo zadowoleni z nowej formy przekazu informacji oraz z proponowanych treści, jakie zamieszczać będziemy na tej stronie.

Zachęcamy Państwa do jak najczęstszych odwiedzin naszej strony, tu znajdziecie najszybciej aktualne informacje z terenu naszego powiatu.

Starostwo Powiatowe w Piszu udostępnia swoje usługi również dla osób słabosłyszących oraz głuchoniemych. W sprawach szczególnie skomplikowanych, osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z pomocy tłumacza migowego co najmniej na 3 dni przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Starostwo Powiatowe w Piszu
Ul. Warszawska 1
12-200 Pisz
Tel. 87-4254700; Fax. 87-4254701
e-mail: starosta.npi@powiatypolskie.pl

 

Komunikator Skype: powiat-pisz
Fax.: 87-4254701
e-mail: sekretariat@powiat.pisz.pl

Formularz zgłoszeniowy

Logo - Niesłyszący

Sesje Rady Powiatu Pisz - transmisje on-line i archiwalne sticky icon

Mamy przyjemność udostępnić państwu możliwość uczestniczenia w sesjach Rady Powiatu w Piszu na żywo, dzięki transmisji on-line, która znajduje się pod adresem:

Transmisja z obrad sesji

Jednocześnie pragniemy poinformować, że pod wskazanym adresem znajdują się również archiwalne nagrania z obrad sesji Rady Powiatu.

Danuta Siedzikówna ps. ”Inka”

Ekspozycję poświęconą Danucie Siedzikównie ps. „Inka” można, od wtorku 16 lipca 2019 r., oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej. Inicjatorami wystawy przygotowanej przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej są Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Piszu Wiesław Wicik oraz Członek Zarządu Powiatu Piskiego dr Waldemar Brenda, zajmujący się od lat tematyką podziemia antykomunistycznego.

Stopień Wodny na Pisie – kolejne działania

W ślad za Powiatem Piskim Gmina Pisz przekazała grunty  z przeznaczeniem pod budowę stopnia wodnego na rzece Pisie. Uroczyste podpisanie dokumentów miało miejsce 16 lipca.  W obecności posłów Jerzego Małeckiego oraz Wojciecha Kossakowskiego, podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorza Witkowskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku Mirosława Makowskiego, Dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Giżycku Ewy Kundy, Dyrektora Delegatury z Giżycku Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy Łukasza Giczewskiego oraz Starosty Piskiego Andrzeja Nowickiego i członka Zarządu Powiatu Piskiego dr Waldemara Brendy, podpisy na dokumencie złożyli Prezes Wód Polskich Przemysław Dacy oraz Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski.

Wystawa plenerowa SIOSTRY MATKAMI ŻYDOWSKICH DZIECI

Starostwo Powiatowe w Piszu oraz Parafia pw. św. Ja na Chrzciciela w Piszu zapraszają.

Siostry matkami żydowskich dzieci

 

Pisanie projektów krok po kroku, czyli logika projektowa – zapraszamy na szkolenie otwarte w Piszu

Czym się różni wniosek od projektu i dlaczego najpierw trzeba zaprojektować, by potem wypełnić wniosek? Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku, prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na jednodniowe szkolenie otwarte, które przybliży Wam zasady pisania dobrego projektu.Temat szkolenia:
„Pisanie projektów krok po kroku, czyli logika projektowa”

Termin i miejsce:
22.07.2019 (poniedziałek)
Urząd Miejski w Piszu (ul. Gizewiusza 5)

Czas trwania szkolenia:
9:00-16:00 (z przerwami)

Kolonia artystów

,,Od kilku już lat, w tym samym czasie, w Rucianem-Nidzie zjawiają się artyści z różnych stron Polski i zostawiają po sobie ślad – rzeźby oraz obrazy. „KOLONIA ARTYSTÓW", bo tak zwą się plenery rzeźbiarsko-malarskie, to już tradycja. Tradycja niezwykła, gdyż każda edycja tego wydarzenia niesie ze sobą nowe dzieła będące ozdobą miasta. Pomysłodawcą i organizatorem cyklicznego przedsięwzięcia jest Piotr Bogdaszewski, artysta-rzeźbiarz z Rucianego-Nidy, realizujący przedsięwzięcie dzięki współpracy z miejscowym Domem Kultury, .

Wizyta w Daugai z okazji litewskiego święta państwowego

Przypadające w dniu 6 lipca litewskie święto państwowe, Dzień Koronacji Króla Mendoga, tradycyjnie już stało się okazją do wizyty partnerskiej przedstawicieli Powiatu Piskiego w zaprzyjaźnionym Rejonie Alytus.

Wernisaż wystawy IPN

Starosta Piski serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy IPN - Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówka "Inka" 1928-1946, który będzie miał miejsce w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej we wtorek, 16 lipca  o godzinie 11:00.

Wernisaż wystawy IPN

 

Wspólna inicjatywa „Południowe Mazury”

Wypracowanie wspólnych założeń do ujęcia  w nowej strategii województwa oraz nowej perspektywie funduszy europejskich jest celem inicjatywy pn. „Południowe Mazury”. Przedsięwzięcie to, które miało swoją inaugurację  28 czerwca, było głównym tematem rozmów, jakie miały miejsce w dniach 9 i 10 lipca w Piszu oraz  w Orzyszu. Andrzej Nowicki – Starosta Piski, zapraszając  do współpracy burmistrzów gmin znajdujących się w Powiecie Piskim, doprowadził tym samym do wypracowania platformy porozumienia, której wymiernym świadectwem jest Wniosek Poparcia dla Projektu pn. „Południowe Mazury”. Dzięki temu, samorządy, które włączyły się w inicjatywę "Południowe Mazury" będą miały większą szansę na uzyskanie silniejszej pozycji w zakresie aplikowania o środki w nowej perspektywie finansowej RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2021-2027.

Wniosek poparcia inicjatywy "Południowe Mazury" sygnowali: Burmistrz Białej Piskiej Beata Sokołowska, Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski oraz Burmistrz Rucianego- Nidy Piotr Feliński.

Klauzula o RODO


Koniecznie Zobacz

Warunki pogodowe

Prezentacja 3d

Zobacz wirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w Piszu 

Nasz Niemiecki Partner

Wiadomości