Wydanie Nr 109,  z dnia 13.05.2005 r

ZIELONE 名I﹗KI

Obok 安i皻a Plon闚, Zielone 安i徠ki s drugim wa積ym 鈍i皻em naszej wsi. W przeddzie tego 鈍i皻a chcia豚ym z這篡 najserdeczniejsze 篡czenia wszystkim osobom zwi您anym zawodowo z prac na roli, mieszkaj帷ym na wsi lub w inny spos鏏 z ni zwi您anym. Dwa tygodnie temu obchodzili鄉y rocznic przyst徙ienia naszego kraju do Unii Europejskiej, co ma zasadnicze znaczenie w kontek軼ie obaw i nadziei, jakie wi您a豉 z tym faktem polska wie. Pomimo rozdmuchiwanych ponad miar trudno軼i zwi您anych z nasz akcesj i l瘯u sporej cz窷ci wiejskiego 鈔odowiska, pomimo straszenia drastycznym spadkiem cen na p這dy rolne i nier闚n konkurencj na europejskich rynkach, okaza這 si, 瞠 nie tylko wie na tym nie ucierpia豉, ale nawet zdo豉豉 osi庵n望 wymierne korzy軼i. Je郵i kto nie wierzy, 瞠 Unia da rolnikom pieni康ze w formie dop豉t, to dzi wszyscy mog naocznie stwierdzi, 瞠 z這瞠nie prawid這wo wype軟ionego wniosku przynios這 obiecane pieni康ze. Nie oby這 si wprawdzie bez trudno軼i i zw這ki przy wyp豉caniu pieni璠zy, jednak fakt, 瞠 przyznane dop豉ty wreszcie trafi造 do kieszeni rolnik闚 mo瞠my uzna za nasz wsp鏊ny sukces. 砰cz wszystkim mieszka鎍om wsi, aby ich codzienna praca przynosi豉 coraz lepsze efekty, a wszystkie instrumenty finansowe oferowane przez fundusze europejskie mog造 by w豉軼iwie i jak najszybciej wykorzystane. Wa積e jest to dla nas tym bardziej, 瞠 rolnictwo jest nadal dominuj帷 ga喚zi gospodarki naszego powiatu. Przed tygodniem obchodzili鄉y r闚nie 60-t rocznic zako鎍zenia II Wojny 安iatowej i z tej okazji wszystkim kombatantom pragn z這篡 wyrazy czci i uznania. W zgie趾u medialnych spor闚 o rol, jak w dzia豉niach wojennych przysz這 pe軟i polskim 穎軟ierzom, najwa積iejsi s przecie oni – kombatanci. Krew i ofiarno嗆 polskiego or篹a jest najwy窺zej pr鏏y, bez wzgl璠u na formacj i przebyty szlak bojowy. 皋軟ierze Armii gen. Andersa, Ludowe Wojsko Polskie, podziemny ruch oporu – wszyscy Polacy na wszystkich frontach wojny tak samo wa積i s dla naszej pami璚i. Dlatego do wszystkich uczestnik闚 wojny, jej ofiarom i ich rodzinom sk豉damy s這wa wdzi璚zno軼i i szacunku.

Pozdrawiam Starosta Piski- Zbigniew W這dkowski

1. 5 maja odby si Konwent Starost闚 Powiat闚 Wojew鏚ztwa Warmi雟ko-Mazurskiego oraz Landu Schleswig- Holstein (Niemcy). Spotkali si ze sob przedstawiciele dw鏂h powiat闚: Pisza i Schleswigu Flensburga oraz przedstawiciele dw鏂h region闚: Warmi雟ko – Mazurskiego i Schleswigu Holsteina. Patronat medialny nad imprez obj掖 prezes Polskiego Radia S.A. Andrzej Siezieniewski. W Konwencie uczestniczyli te burmistrzowie gmin wchodz帷ych w sk豉d powiatu piskiego. Uczestnicy rozmawiali m.in. o podobie雟twach i r騜nicach w rozwi您aniach i do鈍iadczeniach samorz康闚 powiat闚 obu kraj闚, podejmowanej wsp馧pracy polsko- niemieckiej, sposobach i przyk豉dach absorpcji funduszy europejskich. Spotkanie zainaugurowa這 obchody „Roku Niemieckiego w Polsce”, kt鏎e wpisuj si w rok dialogu polsko-niemieckiego.

2. 5 maja odby豉 si II Edycja Gali Wilka Piskiego. Tegorocznym Specjalnym Wilkiem Piskim wyr騜niony zosta p. Klaus Beyer, za這篡ciel Stacji Socjalnej Joannit闚 w Piszu. W trakcie gali Konsul Generalny Niemiec odznaczy by貫go burmistrza Pisza, p. Janusza Puchalskiego orderem zas逝gi, odznaczeniem przyznanym w podzi瘯owaniu za zas逝gi, jakie wni鏀 we wsp馧prac naszego regionu z niemieckim regionem Schleswig- Holstein. Gal u鈍ietnili Margita 奸izowska oraz Marcin Ko豉czkowski programem artystycznym ”pami皻a…My o Osieckiej”.

POWIATOWY URZ. PRACY OGxSZA!

Organizowane s szkolenia dla os鏏 znajduj帷ych si w okresie wypowiedzenia umowy o prac:

• „KSI癿OWO汎 Z OBSΣG KOMPUTERA” - dla os鏏 z wykszta販eniem 鈔ednim

• „NOWOCZESNY SPRZEDAWCA Z OBSΣG KOMPUTERA” - dla os鏏 z wykszta販eniem podstawowym i zasadniczym zawodowym

Prowadzony jest nab鏎 os鏏 na szkolenia:

• „PRZYGOTOWUJ。E DO PODJ犴IA DZIAxLNO列I GOSPODARCZEJ” wraz z doradztwem w tym zakresie,

• „KURS AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ”.

W szkoleniach mog wzi望 udzia:

• bezrobotni absolwenci wszystkich typ闚 szk馧 do 27 roku 篡cia,

• osoby poni瞠j 25 roku 篡cia zarejestrowane jako bezrobotne do 24 miesi璚y.

Planowany termin rozpocz璚ia szkolenia– druga po這wa maja 2005 r. Czas trwania – 1 miesi帷.

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone s o zg豉szanie si do Powiatowego Urz璠u Pracy w Piszu, pok鎩 21 w godzinach od 8.00 do 15.00 lub telefonicznie 425-12-95 w. 124 lub do Plac闚ki Kszta販enia Zawodowego w Piszu, ul.Rybacka 5 pok. 5, tel. 423-25-00

UWAGA ROLNICY!

15.05.2005r. mija termin sk豉dania wniosk闚 o p豉tno軼i obszarowe w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Op騧nienie z這瞠nia wniosku o jeden dzie powoduje niepotrzebn  strat 1% nale積ych pieni璠zy. Czekaj帷 z wnioskiem do ostatniej chwili nara瘸sz si na niepotrzebn strat czasu w kolejkach. Przypominam 15.05.2005r. to ostatni dzie.

PRZETARG

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomo軼iami (jednolity tekst z 2004 r. Dz. U. Nr 261, poz. 2603, ze zmianami) podaje si do publicznej wiadomo軼i, i w lokalu Starostwa Powiatowego w Pisz przy ulicy Gizewiusza 5 (II pi皻ro) wywieszono na tablicy og這sze na okres od 09.05.2005 r. do 30.05.2005 r. wykaz G.7011/3/20005 ni瞠j wymienionej nieruchomo軼i gruntowej stanowi帷ej w豉sno嗆 Skarbu Pa雟twa, przeznaczonej do sprzeda篡 w drodze bezprzetargowej na rzecz jego u篡tkownika wieczystego.

1.  Dzia趾a nr 1127/59 o powierzchni 0,8154 ha po這穎na w Piszu przy ul. Warszawskiej.

Bli窺ze informacje mo積a uzyska w Wydziale Geodezji tut. Starostwa lub telefonicznie pod nr 423 35 05 wew. 54.

ZAPROSZENIE

Sekcja Stowarzyszenia Sportowego „Olimpiady Specjalne- Polska” przy OSW w ㄆpkach oraz Stowarzyszenie M這dzie穎we Centrum Wolontariatu zapraszaj wszystkich zainteresowanych na Regionalny Mityng jazdy konnej Olimpiad Specjalnych ㄆpki 2005, kt鏎y odb璠zie si w dniu 17 maja b.r. Pocz徠ek imprezy o godz. 9.00.