Wydanie Nr 12,  z dnia 20.06.2003 r

1. INGRES BISKUPI

2. INFORMACJE Z POWIATU

Drodzy Ratownicy!

Z okazji jubileuszu 25 – lecia Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie chciałbym złożyć na ręce Komandora Andrzeja Chudzieckiego moc gorących podziękowań za Waszą ciężką, często niebezpieczną pracę i wielkie poświęcenie.

Mija właśnie 25 lat odkąd po naszych jeziorach zaczęli pływać ludzie niosący ratunek i ocalenie potrzebującym. Bez względu na porę dnia i nocy, bez względu na pogodę, wiatr i fale, nie bacząc na zmęczenie i wyczerpanie całodobową służbą, Wasze jednostki spieszą na każdy sygnał may – day, na każdy SOS i na każde wołanie o pomoc.

Żadne podziękowania, żadne wyrazy uznania nie mogą oddać nawet w części wdzięczności i uznania, jaką cieszycie się pośród wodniaków. Od samego początku istnienia jednostki w Okartowie, mieszkańcy i samorządy gmin położonych w rejonie Waszego działania z sympatią i życzliwością obserwują działania i rozwój Mazurskiej Służby Ratowniczej. W tym czasie jednostka przeobraziła się i rozrosła kadrowo, powstały nowe posterunki, przybyły nowe jednostki pływające i sprzęt specjalistyczny. Staliście się ważnym ogniwem służb ratowniczych na Mazurach i bez Was Mazury nie byłyby tym, czym stały się w ciągu mijającego ćwierćwiecza.

Mimo tylu sukcesów i Was dopada codzienność. Permanentny brak środków, niedoinwestowanie, braki kadrowe i symboliczne płace to tylko niektóre spośród bolączek, które trapią wszystkie służby ratownicze w naszym kraju. Dlatego też tym bardzie godni jesteście uznania, jakie wszyscy dla Was mamy. Mimo niekończącego się pasma zmartwień i kłopotów, zawsze w pełnej gotowości czekacie na wezwanie, by ratować zdrowie i życie innych. Żal, że tak często dzieje się to przez ludzką bezmyślność i brak wyobraźni, by nie nazwać tego zwykłą głupotą...

Ale i nad tym przecież pracujecie. Prowadzone przez Waszą stację obozy, prócz żeglarskiego rzemiosła, uczą młodzież odpowiedzialności i rozwagi w działaniu, są szkołą charakteru i dyscypliny myślenia, a pracę pedagogów i budowanie właściwych wzorców trudno przecież przecenić.

Osobne podziękowania należą się Urzędowi Miasta Kędzierzyn – Koźle, który przez cały ten czas patronował i otaczał opieką Waszą stację.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i czekamy na huczne 50 – lecie.

Starosta Piski Zbigniew Włodkowski

INGRES KSIĘDZA BISKUPA JERZEGO MAZURA

W dniu 9 czerwca starosta piski Zbigniew Włodkowski wraz z księdzem dziekanem Zbigniewem Bzdakiem oraz komendantem Komendy Powiatowej Policji Janem Topką  wzięli udział w uroczystości ingresu księdza biskupa Jerzego Mazura.

Delegacja przekazała na ręce księdza biskupa życzenia powodzenia na drodze duszpasterskiej w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu piskiego .

2. 16 czerwca w Dąbrówce odbędą się IV biegi przełajowe o puchar starosty piskiego „Biegaj razem z nami” 2003 w ramach obchodu Dni Rodziny.

3. 16 czerwca w Orzyszu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nastąpiło podsumowanie mierzenia jakości pracy szkoły. Posumowania dokonała przedstawicielka Kuratorium Oświaty pani Teresa Trejnis .W podsumowaniu udział wzięli starosta Zbigniew Włodkowski oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Tadeusz Maconko.

4. 19 czerwca w leśniczówce Pranie gościć będzie Program I Polskiego Radia. W ciągu dnia na antenie będą 3 wejścia z Prania, a od godz. 21 do 24 będą  non-stop podawane informacje w związku z trwającym rokiem Konstantego Idelfonsa Gałczyńskiego.

5. 20 czerwca w Wojnowie gm. Ruciane Nida odbędą się uroczystości oddania mostu na rzece Krutyń. W uroczystościach weźmie udział starosta Zbigniew Włodkowski.

6. 21 czerwca starosta Zbigniew Włodkowski weźmie udział w uroczystości odsłonięcia kamienia upamiętniającego miejsce, w którym rosła „Sosna Gałczyńskiego” oraz w otwarciu Leśnej Ścieżki Dydaktycznej „Leśniczówka Pranie”.

7. powołany został zespół opracowujący lokalne porozumienie na rzecz zatrudnienia. Program finansowany jest ze środków PHARE pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W skład zespołu z powiatu piskiego wchodzą 23 soby. Reprezentowane są urzędy, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa. W dniach 16 do 18 czerwca zespół rozpocznie drugą część prac .

8. 26 czerwca starosta Zbigniew Włodkowski weźmie udział w spotkaniu sparawozdawczo-wyborczym Polskiego Związku Niewidomych Zarząd Koła w Piszu.