Wydanie Nr 6,  z dnia 09.05.2003 r

1. INFORMACJE Z POWIATU

2. POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW

Drodzy Państwo.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek chciałbym w imieniu Starostwa Powiatowego w Piszu złożyć wszystkim pracownikom naszej służby zdrowia moc gorących podziękowań.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę , jak ciężką i odpowiedzialną pracę przyszło Wam w tych trudnych czasach wykonywać. Niskie płace, niedoinwestowanie placówek, brak jasnych perspektyw i niepewności jutra, to tylko niektóre spośród bolączek, z którymi przyszło się borykać, Dlatego też pragnę wszystkie Was zapewnić, że jesteśmy pełni uznania i szacunku dla Waszego trudu i poświęcenia. Razem z Wami mamy nadzieję, że jutro będzie lepsze i szczerze Wam tego życzymy.

Starosta piski Zbigniew Włodkowski

*Znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu (tzw. stary ogólniak): Darek Banach w eliminacjach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej w Olsztynie zajął 2 miejsce, natomiast w eliminacjach centralnych zakwalifikował się do ścisłej czołówki i uzyskał tytuł laureata. Do zawodów przygotował się pod kierunkiem polonistki mgr Krystyny Ciotrowskiej. Znaczący sukces odniósł też Rafał Sidorowicz, który uczestniczył w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, której organizatorem jest Uniwersytet Szczeciński (opiekun mgr Daniela Truszkowska).

*29 kwietnia po raz kolejny zorganizowano konkurs pt. ”Polska w drodze do Unii Europejskiej” .W konkursie wzięły udział :Gimnazjum nr 2 w Piszu, Samorządowe Gimnazjum Publiczne w Piszu oraz Gimnazja z Rucianego Nidy, Orzysza i Białej Piskiej. Konkurs składał się z kilku etapów: testu pisemnego z wiedzy o Unii Europejskiej, scenki historycznej przedstawiającej wybrany kraj Unii Europejskiej , wiadomości z kraju oraz zagadek i skojarzeń. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Piszu osiągając też największą ilość punktów w teście pisemnym. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Orzyszu, trzecie miejsce drużyna z Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Piszu. Nagrody dodatkowo otrzymały :drużyna z Gimnazjum w Orzyszu za przygotowanie scenki przedstawiającej Wielką Brytanię oraz drużyna z Gimnazjum w Białej Piskiej za przygotowanie wiadomości z wybranego kraju. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Piszu, Rada Rodziców z Gimnazjum nr 1 w Piszu oraz Euroklub z Gimnazjum nr 1 w Piszu.

*od 5 maja Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu rozpoczął remonty dróg powiatowych. Pracami objęte zostaną wszystkie najważniejsze ciągi dróg: Pisz - Karwica;  Pisz - Wejsuny; Ruciane Nida- Wejsuny; Ukta - Wojnowo; Kałęczyn – Kumielsk - Biała Piska; Biała Piska – Konopki – Dmusy ; Biała Piska – Skarżyn – Sokoły Jeziorne. Pracami remontowymi zostaną również objęte drogi powiatowe znajdujące się na terenach miast powiatu piskiego. Również w miesiącu maju przewidziane jest malowanie linii drogowych i oznaczeń oraz przejść dla pieszych.

* W dniu 9 maja w Piszu po raz kolejny gościć będzie prezydent partnerskiego powiatu Schlezwig – Flensburg Johannes Petersen. Gościa powitają obecni starostowie Zbigniew Włodkowski i Zbigniew Zieliński oraz starostowie poprzedniej kadencji Marek Konopka i Krzysztof Rumiński. Prezydent Johannes Petersen weźmie udział w uroczystościach poświęcenia kaplicy przy ulicy Dworcowej w Piszu, które będą miały miejsce w dniu 10 maja. Dodać należy, że większość środków na remont cmentarza oraz kaplicy przekazało Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej „Roś” oraz byli mieszkańcy powiatu piskiego zamieszkali obecnie w Niemczech. Prace porządkowe na cmentarzu zostały wykonane częściowo przez wolontariuszy, częściowo zaś przez osoby zatrudnione w ramach robót publicznych.

*8 maja w Orzyszu odbyło się robocze spotkanie władz gminnych i powiatowych. Spotkanie miało na celu zaznajomienie się starostów z głównymi problemami gminnymi. Starostowie odwiedzili szkoły, zapoznali się ze stanem dróg oraz z funkcjonowaniem ważniejszych gminnych obiektów. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z nadleśniczym Nadleśnictwa Giżycko Wilhelmem Stomą. W spotkaniu wziął również udział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

POWIATOWY  RZECZNIK  KONSUMENTÓW.

- Jeśli masz problem z uznaniem reklamacji ,

- Twoje prawa konsumenckie zostały naruszone,

- Masz problem z interpretacją przepisów ,

- Nie wiesz jak napisać pozew do sądu ( w sprawach konsumenckich),

- Twoje buty, ubranie , żywność, sprzęt AGD lub RTV są złej jakości lub nie zostały należycie naprawione ,

- Nie chcą przyjąć Twojej reklamacji

pomocy udzieli Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Piszu, który przyjmuje w poniedziałki i czwartki w Starostwie Powiatowym w Piszu pl. Daszyńskiego 7 pokój nr 20 w godz. 8.00-15.00.